Völkl narty RTM 79 + Wiązania IPT WR XL12 18/19

  • Producent: VOLKL
  • Dostępność: Jest Jest  (1 para)
  • para
  • 2 999,00 zł 1 899,00 zł / para

Völkl narty RTM 79 + Wiązania IPT WR XL12 18/19

Nowość 2018/19! Następca RTM 78 wszedł o klasę wyżej. Narta konstrukcyjnie zbliżona do wyższych modeli z rodziny RTM. Trwały i elastyczny rdzeń Dual Wood Core XL wzmocniony jest stalą oraz najnowszą technologią 3D.Ridge, co najdaje tej narcie znacznie lepsza dynamikę niż u jej poprzednika.

Profil Extended Tip&Tail rocker z centralnym sidewallem sprawia, że te deski stały się wszechstronne i pewne w prowadzeniu. 79mm pod butem to przyjemność z jazdy na każdym stoku, a żadne muldy nie są jej straszne. Świetna uniwersalna narta all mountain dla średniozaawansowanych narciarzy ceniących sobie efektywność i komfort.

Każdy narciarz od średniozaawansowanego do eksperta może używać Volkl RTM 79 do codziennego narciarstwa. Duża szerokość, w połączeniu z systemem wiążącym WideRide XL TCX 12 GW, oraz innowacyjna konstrukcja 3D.RIDGE idealnie nadają się do codziennego objeżdżania stoku. Wydłużony profil narty - Extended Tip and Tail Rocker  - pozwala na łatwy carving wszędzie gdziekolwiek jesteś.

Konstrukcja wiązania iPT WIDERIDE XL, szersza o 40% od innych typów wyznacza nowy standard w transmisji sił sterujących. Wiązanie mocowane jest wprost do narty, poprzez szyny montażowe, wydrążone w samym rdzeniu narty. Absolutnie nie spotykana dotąd precyzja i bezpośrednia kontrola nad nartami. Niezastąpione w trudnych warunkach na stoku – muldy, rozjeżdżony, miękki śnieg - czuje się wtedy najbardziej komfort poszerzonej i długiej narty.

RTM – Ride The Mountain – bestsellerowa, najbardziej wszechstronna linia nart typu All Mountain. Na trasie zachowują się jak klasyczne, carvingowe narty o sportowym charakterze. Posiadają zwrotność krótkich nart połączoną ze stabilnością nart długich. Narty RTM są przy tym najlżejszymi modelami wśród nart all mountain na świecie, daleko wyprzedzając konkurencję – na stoku oznacza to zwiększoną manewrowość i mniejsze zmęczenie po długim dniu na śniegu.

Parametry:

Trasa: 50%
Efektywność w każdych warunkach: 70%
Dynamika w długim skręcie: 50%
Zwinność w krótkim skręcie: 60%
Łatwość prowadzenia: 80%
Umiejętności narciarza: 50%

 

Dual Woodcore
Specialna konstrukcja rdzenia z syntetycznym wypełnieniem i dwoma niezależnymi wkładami z drewna. Pozwala zachować dużą elastyczność narty i wykorzystać właściwości tłumiące drewna, osobno dla każdej krawędzi.

 

 

CENTER SIDEWALL
Boczna ścianka typu Sidewall, umieszczona w centralnej części narty, zapewniająca dobrą przyczepność na twardym stoku, nie ograniczająca jej elastyczności i zachowania w miękkim śniegu.

Powered by Steel
Zastosowanie stalowej płyty zwiększa zwrotność i dynamikę nart, tak bardzo lubiane przez wszystkich narciarzy szukających nart do szybkiej, twardej i agresywnej jazdy.

Base P-TEX 2100
Zastosowanie spiekanego, wysookocząsteczkowego polietylenu o wysokiej gęstości, oprócz dużej odporności na ścieranie, zapewnia także perfekcyjną absorpcję wosku,Jest przy tym wyjątkowo szybki.

P-Tex 4500